Player Recognition

2016:
Pasco All Star Game
Cole Coyne (Sr.) – FB/LB
Brandon Young (Sr.) – OL/DL

West Pasco Sunshine Athletic Conference
Cole Coyne (Sr.) – LB – Second Team
Jessy Schooler (Jr.) – OL – Second Team
Jessy Schooler (Jr.) – DL – Second Team
Christian Starling (So.) – P – Second Team
Brandon Young (Sr.) – OL – Honorable Mention

Tampa Bay Times – All North Suncoast
Cole Coyne (Sr.) – FB/LB – Honorable Mention
Brandon Young (Sr.) – OL/DL – Honorable Mention
Jessy Schooler (Jr.) – OL/DL – Honorable Mention

2015:
Pasco All Star Game
Zach Burgarella (Sr.) – FS/WR
Dylan Hartley (Sr.) – CB/WR
Nick Manglaris (Sr.) – LB/FB/RB

West Pasco Sunshine Athletic Conference
(Conference Split in East/West and Only Two All Conference Teams for Recognition in 2015)
Dylan Hartley (Sr.) – WR – First Team
Zach Burgarella (Sr.) – FS – Second Team
Ethan Graham (Sr.) – LB – Second Team
Nick Manglaris (Sr.) – LB – Second Team
Josh Jones (Sr.) – K – Second Team

Tampa Bay Times – All North Suncoast
Dylan Hartley (Sr.) WR – Second Team
Zach Burgarella (Sr.) DB – Second Team
Ethan Graham (Sr.) LB – Honorable Mention
Josh Jones (Sr.) K – Honorable Mention
Nick Manglaris (Sr.) LB – Honorable Mention

Tampa Tribune – All Pasco County
Dylan Hartley (Sr.) WR – Second Team
Nick Manglaris (Sr.) LB – Second Team

Ammillious Bennett (Sr.) RB/LB – Honorable Mention
Zach Burgarella (Sr.) DB – Honorable Mention
Ethan Graham (Sr.) LB – Honorable Mention
Josh Jones (Sr.) K – Honorable Mention
Cole Coyne (Jr.) DL/FB – Honorable Mention
Cyler Doran (Jr.) QB – Honorable Mention
Trey Doran (So.) DB – Honorable Mention

Florida Athletic Coaches Association District 10 All Star Team
Dylan Hartley (Sr.) – WR
Josh Jones (Sr.) – K

2014:
Sunshine Athletic Conference
Trenton Soto (Sr.) WR – First Team
Zach Burgarella (Jr.) DB – Second Team
Christian Coleman (Sr.) RB – Second Team
Mark Maynes (Sr.) OL – Second Team
Eddie Graham (Jr.) DB – Third Team
Nick Manglaris (Jr.) LB – Third Team

Tampa Bay Times – All North Suncoast
Trenton Soto (Sr.) WR – First Team
Christian Coleman (Sr.) RB – First Team
Mark Maynes (Sr.) OL – Second Team
Zach Burgarella (Jr.) DB – Second Team
Eddie Graham (Jr.) DB – Second Team
Cyler Doran (So.) QB – Honorable Mention
Nick Manglaris (Jr.) LB – Honorable Mention

Tampa Tribune All Pasco County
Trenton Soto (Sr.) WR – First Team
Christian Coleman (Sr.) RB – Second Team
Mark Maynes (Sr.) OL – Second Team
Zach Burgarella (Jr.) DB – Second Team
Eddie Graham (Jr.) DB – Second Team
Cyler Doran (So.) QB – Honorable Mention
Nick Manglaris (Jr.) LB – Honorable Mention

Florida Athletic Coaches Association District 10 All Star Team
All Star – Senior Team
Trenton Soto (Sr.) – WR
Mark Maynes (Sr.) – OL
Christian Coleman (Sr.) – SS

All Star – All Class
Trenton Soto (Sr.) – WR
Mark Maynes (Sr.) – OL
Christian Coleman (Sr.) – SS

2013:
All State
Trenton Soto (Jr.) WR – Honorable Mention

Sunshine Athletic Conference
Christian Breviario (Sr.) LB – Second Team
Trenton Soto (Jr.) WR – Second Team
Eric Vitale (Sr.) QB – Third Team

Tampa Tribune All Pasco County
Trenton Soto (Jr.) WR – First Team
Eric Vitale (Sr.) QB – Second Team
Christian Coleman (Jr.) WR – Second Team
Marcus Paskalakis (Sr.) LB – Second Team
Christian Breviario (Sr.) LB – Honorable Mention
Davion Sutton (Sr.) RB – Honorable Mention

Tampa Bay Times All-North Suncoast Team
Trenton Soto (Jr.) WR – First Team
Eric Vitale (Sr.) QB – Honorable Mention
Davion Sutton (Sr.) RB – Honorable Mention
Vik Taylor (Sr.) RB/FB/LB – Honorable Mention
Christian Coleman (Jr.) WR – Honorable Mention
Marcus Paskalakis (Sr.) LB – Honorable Mention
Christian Breviario (Sr.) LB – Honorable Mention

2012:
All State
Andrew Meyer (Sr.) WR – Honorable Mention

Tampa Tribune All Pasco County Team
Tyler Degen (Sr) QB – First Team
Andrew Meyer (Sr.) WR – First Team
Kevin Faulkner (Sr.) TE – First Team
Steven Wetzel (Sr.) OL – First Team
Davion Sutton (Jr.) RB – Second Team
Alec Molnar (Sr.) DL – Second Team
Willis Reeves (Sr.) S – Second Team
Michael Faulkner (Sr.) – Honorable Mention
Brice Sesler (Sr.) LB – Honorable Mention
Bryan Poinsette (Jr.) RB – Honorable Mention

Tampa Bay Times All Suncoast Team
Andrew Meyer (Sr.) WR – First Team
Tyler Degen (Sr) QB – Honorable Mention
Kevin Faulkner (Sr.) TE – Honorable Mention
Davion Sutton (Jr.) RB – Honorable Mention

Tampa Bay Times All-North Suncoast Team
Tyler Degen (Sr) QB – First Team
Andrew Meyer (Sr.) WR – First Team
Kevin Faulkner (Sr.) TE – First Team
Steven Wetzel (Sr.) OL – First Team
Davion Sutton (Jr.) RB – First Team
Michael Faulkner (Sr.) – Honorable Mention
Alec Molnar (Sr.) DL – Honorable Mention
Brice Sesler (Sr.) LB – Honorable Mention
Christian Breviario (Jr.) LB – Honorable Mention
Willis Reeves (Sr.) S – Honorable Mention

Sunshine Athletic Conference
Tyler Degen (Sr) QB – First Team
Andrew Meyer (Sr.) WR – First Team
Kevin Faulkner (Sr.) TE – First Team
Steven Wetzel (Sr.) OL – First Team
Davion Sutton (Jr.) RB – Second Team
Michael Faulkner (Sr.) OL – Second Team
Alec Molnar (Sr.) DL – Second Team
Kevin Faulkner (Sr.) P – Second Team
Christian Breviario (Jr.) LB – Third Team
Willis Reeves (Sr.) S – Third Team

2011:
Tampa Tribune All Pasco County Team
Kyrie Rodriguez (Sr.) RB – First Team
James Bullock (Sr.) WR – First Team
Anthony Perkins (Sr) OL – Second Team
Brice Sesler (Jr.) LB – Second Team
Kevin Faulkner (Jr.) TE – Honorable Mention
Jordan Wisner (Jr.) LB – Honorable Mention
Kelly Meus (Jr.) OL – Honorable Mention
Tyler Degen (Jr) QB – Honorable Mention

St. Pete Times (Now the Tampa Bay Times) All-North Suncoast Team
Kyrie Rodriguez (Sr.) RB – First Team
James Bullock (Sr.) WR – First Team
Anthony Perkins (Sr) OL – Second Team
Brice Sesler (Jr.) LB – Second Team
Kevin Faulkner (Jr.) TE – Honorable Mention
Jordan Wisner (Jr.) LB – Honorable Mention
Kelly Meus (Jr.) OL – Honorable Mention
Bryan Poinsette (So.) RB – Honorable Mention

Sunshine Athletic Conference
Kyrie Rodriguez (Sr.) RB – First Team
James Bullock (Sr.) WR – Second Team
Anthony Perkins (Sr) OL – Second Team
Brice Sesler (Jr.) LB – Second Team
Kevin Faulkner (Jr.) TE – Third Team
Jordan Wisner (Jr.) LB – Third Team
Kelly Meus (Jr.) OL – Third Team

Florida Athletic Coaches Association District 10 All Star Team
Senior Team
Kyrie Rodriguez (Sr.) – RB
James Bullock (Sr.) – WR
Anthony Perkins (Sr.) – OL
Jordan Wisner (Sr.) – UTL

All Star – All Class
James Bullock (Sr.) – WR
Kevin Faulkner (Jr.) – TE
Anthony Perkins (Sr.) – OL
Andrew Meyer (Jr.) – CB

2010:
Sunshine Athletic Conference
James Bullock (Jr.) – Honorable Mention WR

Translate »